<2023

Foto: B.P.

Do przerwy 1:1

Nasi Młodzicy gościli na swoim stadionie zaprzyjaźnioną drużynę rówieśników z "Pasjonata" Dankowice prowadzoną przez Pana Trenera Piotra Pietrzyka. Dla obu drużyn był to dobry sprawdzian przed nowym sezonem. Mecz odbywał się przy bardzo wysokiej temperaturze, dlatego sztaby szkoleniowe wybrały wybrały format gry trzech 20-minutowych tercji z dwoma przerwami...

Gospodarze bardzo skutecznie bronili się przed bardziej doświadczonymi gośćmi raz po raz groźnie kontrując przeciwnika i w czasie dwóch tercji obie drużyny zdobyły tylko lub aż po jednej bramce. Trudy spotkania lepiej znieśli przyjezdni, którzy pod koniec meczu jeszcze trzy razy przełamali mocno zmęczonych gospodarzy i ostatecznie spotkanie zakończyło się wynikiem 1:4. Od wyniku ważniejsza jednak była satysfakcja z wspólnej zabawy i koleżeńska atmosfera w jakiej toczyły się zawody, a goście po ich zakończeniu zaprosili pokonanych na rewanż do Dankowic.

Diecezjalna Liga Młodzików

W sobotę 3 września w Parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Starej Wsi, miał miejsce start piłkarskiej ,,Diecezjalnej Ligi Młodzików” dla młodszych ministrantów z Liturgicznej Służby Ołtarza w naszej Diecezji.

Rozgrywki rozpoczęły się o godzinie 8.00 od wspólnej Mszy Świętej celebrowanej przez proboszcza Starowiejskiej Parafii Księdza Szymona Tracza w pięknym XVI wiecznym kościele parafialnym, który w tym roku obchodzi swoje 500-lecie.

Ksiądz Proboszcz o godzinie 9.00 rozpoczął zawody modlitwą, błogosławieństwem i słowem zachęty do szlachetnej rywalizacji. Przy tej okazji młodzi piłkarze ze Starej Wsi wręczyli swojemu Duszpasterzowi „szalik” ze swoimi klubowymi barwami.

Do gry stanęły zaprzyjaźnione zespoły ministrantów z roczników 2010 i młodszych z parafii w Żabnicy, Istebnej, Zebrzydowic, Jawiszowic i gospodarzy ze Starej Wsi, oraz drużyna LKS „Zapora” Wapienica z Bielska- Białej.

Liga rozgrywana jest w systemie każdy z każdym i ma na celu rozwijanie sportowych pasji, wspólną zabawę, integrację oraz promocję LSO w lokalnych środowiskach, dlatego po rozegraniu wszystkich meczy drużyny zasiadły do wspólnego posiłku regeneracyjnego przy stole. Na razie pierwszym liderem tabeli została drużyna z Jawiszowic, ale już wspólnie zastanawiano się, gdzie rozegrać rundę rewanżową oraz jak poszerzyć Ligę o inne drużyny.

Organizatorem wydarzenia była Liturgiczna Służba Ołtarza z Parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Starej Wsi oraz Klub Sportowo - Rekreacyjny ,,VICTORIA” Stara Wieś, a bezpieczeństwa podczas rozgrywek strzegli druhowie z lokalnej OSP.

Zawody były rekomendowane przez Duszpasterstwo LSO Diecezji Bielsko-Żywieckiej reprezentowane przez obecnego na zawodach duszpasterza Księdza Jakuba Kulińskiego.

,,Diecezjalna Liga Młodzików” uzyskała również rekomendacje Podokręgu Bielsko-Biała Śląskiego Związku Piłki Nożnej jako rozgrywki poza unifikacją szerzące ideę Grassroots czyli „Piłka dla wszystkich”.

Format rozgrywek ma formę otwartą i opartą na działalności „Non profit” dlatego wszystkich, którzy chcieliby do tej inicjatywy dołączyć lub ją w jakikolwiek sposób wesprzeć prosimy o zgłaszanie się do Duszpasterstwa LSO Diecezji Bielsko-Żywieckiej.

Patronat medialny nad całością wydarzenia objęło Beskidzkie Radio Katolickie „Anioł Beskidów”, a fotorelację dzięki profesjonalnej foto obsłudze i uprzejmości Pani Ewy Nowak ze Starej Wsi można zobaczyć klikając: TUTAJ!

puchar 500-lecia

Kiedy w Paryżu rozgrywano finał tegorocznej Ligi Mistrzów, w Starej Wsi młodzi piłkarze walczyli o Jubileuszowy Puchar kościoła Podwyższenia Krzyża Świętego, który stoi tam już od 500 lat!

Zgodnie z turniejową tradycją rywalizację otworzyli gospodarze podejmując drużynę LKS-u „Zapora” Wapienica. Wyrównany mecz zakończył się remisem 1:1 W drugim spotkaniu „Zapora” uległa zespołowi z parafii Matki Bożej Bolesnej w Brzeszczach-Jawiszowice 1:3. Ci drudzy z kolei w ostatnim meczu pokonując gospodarzy 3:2 zapewnili sobie I miejsce w turnieju. Starowsianie zajęli II miejsce, ponieważ w konfrontacji z Brzeszczami zdobyli o jedną bramkę więcej od III Wapienicy.

Wszystkie drużyny odjechały jednak ze Starej Wsi z takimi samymi Pamiątkowymi Pucharami, które ufundował i wręczył Ksiądz Proboszcz Grzegorz Then.

To była świetna dziecięca rywalizacja, w bardzo dobrej, koleżeńskiej atmosferze i co najważniejsze, na wyrównanym poziomie. Dlatego wspólnie z trenerami – Pawłem Sojką z Brzeszcz i Grzegorzem Górnym z Wapienicy ustaliliśmy, że będzie to początek naszych kolejnych, regularnych spotkań być może w poszerzonym jeszcze o inne drużyny gronie – podsumował turniej opiekun gospodarzy – Bartłomiej Pokładnik

Obszerna fotorelacja TUTAJ!

Mecz Przyjaźni 3.03.20 r.

W hali pisarzowickiej szkoły nasi młodzi piłkarze ze Starej Wsi zagrali świetny mecz z doświadczonymi rówieśnikami Dankowickiego "Pasjonata", zobacz i posłuchaj, co powiedział zaraz po tym spotkaniu znakomity szkoleniowiec Gospodarzy - Pan Trener Piotr Pietrzyk.

P.S. Materiał kręcony na żywo bez cięć i poprawek, więc wybaczamy panu Trenerowi pomyłki w nazwie naszej miejscowości...

Puchar Polski Futsalu

8 lutego nasi młodzi piłkarze-ministranci ze Starej Wsi, po raz kolejny gościli w hali Bielskiego Rekordu, przyglądając się grze tamtejszych Gospodarzy. Tym razem Mistrzowie Polski Futsalu podejmowali u siebie drużynę z Jelcza-Laskowic pokonując ich w walce o awans do kolejnej rundy Pucharu Polski. Podobnie jak ostatnio, po meczu doszło do krótkiego spotkania z piłkarzami obu drużyn, którzy chętnie rozmawiali i fotografowali się z naszymi chłopakami. Ciekawostką była pomeczowa rozmowa z 33-letnim trenerem Gości. Hiszpan - Jesus Chus Lopez Garcia był wieloletnim graczem Futsalowej Hiszpańskiej Primera Division. W czasie meczu bardzo emocjonalnie, ale niezwykle sympatycznie kierował zza linii bocznej swoimi graczami. Jak sam przyznał niewiele umiał po Polsku, więc z obustronną satysfakcją mogliśmy wypróbować swoich angielskich umiejętności językowych. Całe wydarzenie wpisuję się w program przygotowań młodych starowiejskich piłkarzy do wiosennej rundy XII edycji największego ministranckiego turnieju piłkarskiego w diecezji – Bosco Cup. 

Treningi

Szkoła Podstawowa lub boisko w Starej Wsi

poniedziałki lub piątki godz. 15.30 - 17:30