Piłka nożna

Gramy "Fair Play"

piątek, 10.05.24

Nasza szkoła reprezentowała powiat bielski w Sosnowcu w najmłodszej kategorii U8 (klasy 0-1) wojewódzkiego finału XXIV edycji największego w Europie ogólnopolskiego dziecięcego turnieju piłkarskiego „Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku”.

Mimo przerwania zawodów z powodu pożaru chemikaliów w pobliskich Siemianowicach, sędziowie zdążyli dostrzec spośród 400 uczestników w 44 drużynach z całego śląska 12-stu i nagrodzić Zieloną Kartką „Fair Play” za ponadprzeciętne i wyjątkowe zachowanie w czasie zawodów, zgodne z duchem prawdziwie sportowej rywalizacji!

W wyróżnionej grupie dwóch to właśnie uczniowie ZSP w Starej Wsi, a zarazem piłkarze UKS „VICTORIA” Stara Wieś - Szymon Nycz z 1b i Bartłomiej Skoczylas z 1a.

To ogromny sukces całego naszego środowiska w jakim wychowują się młodzi piłkarze, a przede wszystkim rodziców, którym serdecznie gratulujemy! – podkreśla dyrektor placówki Pani Dorota Ćwiertnia.

Drużyna również świetnie zaprezentowała się piłkarsko wygrywając dwa spośród trzech rozegranych meczy, ale jak mówi trener najmłodszych piłkarzy ze Starej Wsi Pan Szymon MarkielW nauce rywalizacji kładziemy nacisk przede wszystkim na szacunek do drugiego człowieka, a nie na wynik!

Młodym piłkarzom ze Starej Wsi towarzyszył 50-osobowy autobus niezwykle sympatycznych kibiców wyróżniających się i dbających o wspaniały doping na trybunach, co nie umknęło uwadze fotoreporterów ŚlZPN kliknij tutaj!. Obszerna fotorelacja dzięki uprzejmości Pani Ewy Nowak także klikając tutaj!

Wyjazd na finał

(piątek) 10 maja 2024 do Sosnowca

Z reprezentacją szkoły U8 (kl. 0-1)😉⚽🚌

Szczegóły i zapisy u wicedyrektora!

u8 z awansem

piątek, 19.04.24

W ostatnim dniu powiatowego etapu ogólnopolskiego dziecięcego turnieju piłki nożnej o Puchar Tymbarku nasza najmłodsza drużyna U8 wywalczyła historyczny awans do finału wojewódzkiego, zdobywając pierwsze miejsce w Powiecie. 10 maja będziemy reprezentować powiat Bielski na stadionie w Sosnowcu. Pod okiem trenera Szymona Markla i Jego asystenta Tomasza Mynarskiego oraz przy wsparciu rodziców nasi najmłodsi zawodnicy ciężko pracowali na ten sukces od wielu miesięcy! W ten sposób kładziemy ,,wisienkę na torcie" 3 dniowego Turnieju i piszemy piękny rozdział historii naszego klubu i szkoły!😉

Tymbark U10

czwartek, 18.04.24

W kolejnym dniu powiatowego etapu ogólnopolskiego dziecięcego turnieju piłki nożnej o Puchar Tymbarku, nasza drużyna  U10 występująca jako gospodarz prezentowała ciekawy, ofensywny futbol z dużą ilością bramek!😉⚽

Tymbark u12

środa, 17.04.24

Po raz drugi z rzędu jesteśmy gospodarzami powiatowego etapu ogólnopolskiego dziecięcego turnieju piłki nożnej o Puchar Tymbarku. Nasza drużyna  U12 otarła się o finałową czwórkę prezentując dobry futbol z ciekawymi akcjami, pięknymi bramkami i walką do samego końca!😉⚽

skrzaty

Nasza najmłodsza drużyna (rocznik 2017 - klasa 0) pod opieką Pan Szymona Markla "szlifuje" formę w każdy piątek 18:00-19:30 razem z o rok starszymi kolegami "Żakami" według najlepszych standardów Narodowego Modelu Gry PZPN oraz "Rozumienia i nauczania gry" Pawła Grycmanna - dyrektora szkoły trenerów i szefa kształcenia PZPN.

Wspólnie ze ŚlAP

środa, 3.04.24

40-stu chłopaków, równo po 20-stu ze ŚLAP i naszej VICTORII spotkało się dzisiaj na wspólnym treningu w myśl zasady, że rywalizacja jest najlepszym doskonaleniem swoich umiejętności. Pokazaliśmy w ten sposób, że piłka nożna jest dla wszystkich, którzy lubią i chcą w nią grać!

iii liga

sobota, 16.03.24

Dzięki współpracy nawiązanej z Kozinami, na naszym boisku będzie można oglądać mecze III ligi wojewódzkiej trampkarzy starszych C1 (8 klasa i młodsi), które w roli gospodarzy będzie u nas rozgrywać ekipa z Kóz. Rywale, tabela oraz terminarz do sprawdzenia - tutaj! Dzisiaj po wyrównanej walce nieznacznie ulegli rówieśnikom z Pniówka. Fragment meczu do obejrzenia - tutaj! 

victoria-hecznarowice

sobota, 9.03.24

Nasi "Orlicy" (kl. 3-4) w rześki słoneczny poranek w ramach przygotowań do wiosennej ligi rozegrali spotkanie kontrolne z rówieśnikami z Hecznarowic. Mecz w formacie trzech 30-minutowych części toczył się na wyrównanym poziomie bez wyraźnej przewagi jednej ze stron. Obfitował w wiele ciekawych sytuacji i bramek dla obu zespołów, co wywoływało brawa licznie przybyłych kibiców obu drużyn. Sportowa i przyjacielska atmosfera w jakiej toczyły się zawody oraz zrównoważony czas gry wszystkich zawodników były ważniejsze od ostatecznego wyniku. Zobacz i posłuchaj co powiedział po meczu szkoleniowiec gości - Pan Tomasz Świderski w YOU TUBE na Kanale Misia Marianka  

Śląska Akademia Piłkarska

środa, 6.03.24

Bezpłatne jednostki treningowe dla wyróżnionych pod okiem wykwalifikowanego sztabu szkoleniowego Śl.ZPN i zgodnie z najnowszymi trendami w szkoleniu młodzieży odbywać się będą w Starej Wsi w środy godz. 16:30-18:00 dla rocznika 2012 i godz. 18:00-19:30 dla rocznika 2013. Celem programu jest wyrównanie szans zawodników z małych ośrodków szkoleniowych poprzez dostęp do profesjonalnego treningu. Udział w projekcie pozwoli na zwiększenie umiejętności piłkarskich oraz rozwój zawodników na płaszczyźnie inteligencji i rozumienia gry. W programie biorą udział także zawodnicy z naszego klubu i Gminy. Zapraszamy każdego, kto chciałby je dyskretnie poobserwować!

ISKIERKA cup 2024

niedziela, 25.02.2024

Nasi Żacy (klasy 0-1) w pięknym stylu zaznaczyli swoją obecność w Pszczynie na dorocznym ISKIERKA CUP organizowanym przez MKS "ISKRĘ" Pszczyna.  Najpierw wygrali swoją 6-cio drużynową grupę zasadniczą, by później rywalizować w finałowej grupie pośród 4 najlepszych zespołów turnieju. Organizatorzy zgodnie z preferencjami dla wieku zawodników nie przyznawali jednak już w tej grupie miejsc, a nasi młodzi piłkarze ulegli w niej jedynie rówieśnikom z KS Szczerbice. Gorące podziękowania za ogromne zaangażowanie składamy trenerom Szymonowi Marklowi i Tomaszowi Mynarskiemu oraz wszystkim rodzicom i sympatykom wspierającym drużynę zarówno na trybunach jak i przed ekranami, ponieważ całość można było oglądać na żywo, a obecnie w ramach retransmisji w YOU TUBE na Kanale Misia Marianka